Zalany laptop.

Naprawa zalanego Laptopa.

Naprawa zalanego Laptopa. Stop! Zanim przejdziesz do dalszej części tekstu

  • wyłącz komputer, odłącz zasilacz i wyjmij baterię (jeśli to możliwe)
  • odwróć laptop do góry nogami w celu wypłynięcia płynu
  • zalana klawiatura może doprowadzić do uszkodzenia płyty główniej.
  • Jak najszybciej zadzwoń do nas. Tel. 693 389 271 . W możliwie najszybszym czasie odbierzemy zalany sprzęt.
  • Nie próbuj uruchamiać laptopa. Może to być ostatnie jego uruchomienie 🙁  Nawet jeśli komputer uruchomi się w prawidłowy sposób to płyny maja niewielka szanse na odparowanie z szczelnie zamkniętej obudowy. Jeśli wylany płyn zawierał cukier, węglowodan osadzi się na laminacie, co tworzy swoiste „ścieżki” na płycie głównej, nie trzeba będzie długo czekać na nieuchronną awarie.

Naprawa zalanego Laptopa.

Wypadek może przytrafić się wszystkim. Bardzo często jednak jesteśmy w stanie pomóc i odratować poszkodowanego poprzez całkowite zniwelowanie schorzeń powstałych na skutek kontaktu z cieczą. W przypadku takiej awarii czas ma znaczenie kluczowe. Naprawa zalanego Laptopa to nie przelewki. Zalecamy jak najszybciej zgłosić się do serwisu, gdzie będziemy mogli przystąpić do akcji reanimacyjnej. Jednocześnie stanowczo odradzamy podłączanie zalanego komputera do prądu oraz suszenie suszarką, gdyż może doprowadzić to do nieodwracalnych w skutkach przepięć bądź rozprowadzenia wilgoci po większej ilości komponentów poprzez zalana klawiatura.

Zalany Laptop.

Naprawa zalanego Laptopa.
Naprawa zalanego Laptopa.

Teoretycznie, w trakcie korzystania z komputera przenośnego najlepiej nic nie pić, nie jeść, nie oddychać, wtedy prawdopodobieństwo zalania naszego ukochanego sprzętu ograniczylibyśmy do minimum. Co mówi praktyka? Spójrzmy prawdzie w oczy – podczas siedzenia przed ekranem, niewielu z nas odmawia sobie kawy, herbaty czy innego rodzaju napojów, często wyskokowych. Tym samym, ingerencja cieczy (jak fachowo ujmują to serwisy komputerowe) w podzespoły laptopa może zdarzyć się każdemu, także tobie.